Інноваційний університет та лідерство

Завершився перший етап проекту «Інноваційний університет та лідерство», який організовано за ініціативи та сприяння факультету «Вільних мистецтв і наук» («Artes Liberales») Варшавського університету, Спілки ректорів вищих навчальних закладів України та Міжнародного фонду досліджень освітньої політики.

ФУФ УДПУ

Метою проекту є підготовка академічних лідерів, що мають бажання та здатні впроваджувати інноваційні підходи в управлінні вищою школою та окремими навчальними закладами, орієнтовані на імплементацію в українських університетах новітніх освітніх технологій.

У проекті взяли участь 30 представників провідних вищих навчальних закладів з усіх регіонів України. Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини репрезентувала завідувач Польського культурно-освітнього центру, викладач кафедри світової літератури та слов’янських мов Катерина Кузан.

ФУФ УДПУ

У період з 2 по 28  листопада на базі Варшавського університету учасники проекту мали можливість узяти участь у тренінгах, які проводили відомі польські науковці та управлінці вищої школи. Під час зустрічей обговорено проблеми, що стосувались забезпечення якості освіти у вищому навчальному закладі, стратегій уникнення корупції та боротьби з нею, міжнародної співпраці ВНЗ, дистанційного навчання тощо.  Програмою проекту також було передбачено індивідуальні консультації з польськими експертами  у вищій освіті.

ФУФ УДПУ

Завданням проекту є не лише ознайомлення з досвідом польських колег, а й розроблення проектних ідей для реалізації в Україні з метою імплементації нового Закону України «Про вищу освіту» та формування пропозицій і рекомендацій до нормативно-правових актів у сфері вищої освіти і науки.

ФУФ УДПУ

Наприкінці сесії у Варшаві всі учасники презентували свої проектні ідеї, кроки їх реалізації та визначилися з методологією їх упровадження.  Наступним етапом реалізації проекту «Інноваційний університет та лідерство» стане розробка учасниками міні-проектів і представлення результатів діяльності на підсумковому семінарі, який відбудеться у березні 2015 року в місті Київ.