Український фольклор і народне мистецтво у серцях молоді!

У грудні 2016 року на факультеті відбулося справжнє «свято української душі» Регіональний конкурс з українознавства, на якому презентували результати наукової та пошуково-дослідницької роботи  24 учні 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Уманського, Христинівського, Жашківського, Звенигородського районів Черкаської області.

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

Координатор конкурсу канд. пед. наук, доц. Валентина Анатоліївна Гончарук привітала учасників конкурсу з українознавства та вказала на його особливості у цьому році.

ФУФ УДПУ

У вітальному слові завідувач кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання, канд. пед. наук, проф. Наталія Петрівна Сивачук звернула увагу присутніх на необхідність дослідження безцінної культурної спадщини Черкаського регіону, збереження багатої фольклорної пам’яті, плекання в серці кожного любові до України.

ФУФ УДПУ

Оцінювало результати конкурсу журі у складі викладачів кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання: Н. С. Мамчур, О. О. Циганок, Л. І. Йовенко, О. М. Санівського, В. Г. Кириченко.

Зацікавили всіх присутніх виступи учасників з Малосевастянівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Доброводівського навчально-виховного комплексу «Дошкільний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Миколи Руденка», Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю, Косенівського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа I-III ступенів».

ФУФ УДПУ

Владислав Качан, Вікторія Бучак, Ярослава Бабій, Дар’я Барей, Ірина Завадська, Марія Лещенко зуміли зацікавити викладачів, учителів, учнів, гостей записаними від старожилів цінними фольклорними текстами, створеними художниками неперевершеними картинами, вирізьбленими та вишитими творами мистецтва. Під час конкурсу всі присутні мали змогу познайомитися з майстрами з художньої обробки дерева  Пилипом Олексійовичем Пустовітом і Ярославом Миколайовичем Джусом, а також учні Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату презентували картини художника М. C. Терещенка.

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

РЕЗУЛЬТАТИ КОНКУРСУ:

І місце отримали:

  1. Качан Владислав Станіславович – учень 10 класу Малосевастянівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Христинівської районної ради Черкаської області

Примовки у фольклорному просторі жителів села Козаче Христинівського району Черкаської області (керівник – учитель української мови та літератури Качан Лариса Федорівна).

  1. Бучак Вікторія Андріївна – учениця 10 класу Косенівського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа I-III ступенів» Уманської районної ради Черкаської області

Весілля села Косенівка Уманського району (керівник – учитель української мови і літератури Височанська Іванна Валеріївна).

  1. Бабій Ярослава Володимирівна – учениця 11 класу Доброводівського навчально-виховного комплексу «Дошкільний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Миколи Руденка»

Народні промисли та ремесла Черкащини (керівник – учитель української мови та літератури Пустовіт Любов Григорівна).

  1. Лещенко Марія Валеріївна – учениця 11 класу Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 14 Уманської міської ради

Особливості символіки колядкових пісень Уманщини, адресованих дівчині (керівник – учитель української мови і літератури Сьомак Алла Михайлівна).

  1. Барей Дар’я Олександрівна – учениця 10 класу Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Черкаської обласної ради

Фольклорні традиції Звенигородщини (на матеріалах сіл Шевченкове та Моринці) (керівник – учитель географії Слюсар Надія Іванівна).

  1. Завадська Ірина Анатоліївна – учениця 8 класу Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Черкаської обласної ради

Художники Шевченкового краю (керівник – учитель української мови та літератури Терещенко Оксана Миколаївна).

ІІ місце отримали:

  1. Байда Дар’я Вадимівна – учениця 11 класу Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 14 Уманської міської ради

Фольклор історичної Уманщини у дослідженнях Хрисанфа Ящуржинського (керівник – учитель української мови та літератури Білоус Валентина Миколаївна).

  1. Білокур Артур Ігорович – учасник гуртка «Юннати-краєзнавці» Уманського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

Декоративне оформлення та художнє оздоблення сільського житла (на прикладі Черкаської області) (керівник – учитель біології та хімії; керівник гуртків Хомич Ірина Ігорівна).

  1. Мегесь Ірина Вікторівна – учасниця гуртка «Юннати-краєзнавці» Уманського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

Традиційна вишивка Черкащини та її вплив на сучасне покоління (керівник – учитель біології та хімії; керівник гуртків Хомич Ірина Ігорівна).

  1. Руденко Анастасія Юріївна – учениця 11 класу Уманського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 7-колегіум»

Родинна обрядовість Уманщини (села Доброводи, Піківець, Сушківка, м. Умань) (керівник – учитель української мови та літератури Глобчак Світлана Володимирівна).

  1. Вельган Леся Олександрівна – учениця 11 класу Шевченківської спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю

Ритуально-міфологічна обрядовість як основа сучасного весілля (на матеріалах села Шевченкове) (керівник – учитель фортепіано та художньої культури Прісич Наталія Михайлівна).

ІІІ місце отримали:

  1. Кожухівський Борис Григорович – учасник гуртка «Юннати-краєзнавці» Уманського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

Народні ігри Черкащини (керівник – учитель біології та хімії; керівник гуртків Хомич Ірина Ігорівна).

  1. Музиченко Анна Володимирівна – учениця 9 класу Ватутінської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 ім. М. Ф. Ватутіна Ватутінської міської ради Черкаської області

Майстерність вишивки з Черкащини (керівник – учитель української мови та літератури Скасків Світлана Вагіфівна).

  1. Стеценко Олександр Віталійович – учень11 класу Острожанської ЗОШ І-ІІІ ступенів Жашківської районної ради Черкаської області

Національно-патріотичне виховання засобами українських звичаїв, традицій та обрядів (керівник – учитель англійської мови Запорожець Олена Петрівна).

  1. Бурлака Валерія Олександрівна – учениця 10 класу Острожанської ЗОШ І-ІІІ ступенів Жашківської районної ради Черкаської області

Джус Ярослав Миколайович – митець Черкащини (керівник – учитель англійської мови Запорожець Олена Петрівна).

Викладачі кафедри поширили серед учнів профорієнтаційні матеріали та розповіли про переваги навчання на факультеті української філології. Вони відзначили, що цей конкурс – гарна нагода для учнів «заявити» про себе у нашому закладі, на факультеті.

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

На завершення з уст організаторів прозвучав заклик: «Плекаймо українську мову, традиції, звичаї, мистецтво і фольклор!».

ФУФ УДПУ