Разом до наукових вершин

19 лютого 2017 року кандидати педагогічних наук, викладачі кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Марина Степанівна Павленко і Валентина Анатоліївна Гончарук входили до складу журі обласного етапу конкурсу наукових робіт учнів-учасників МАН, який відбувався у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького. В. А. Гончарук входила до журі з фольклористики, а М.С.Павленко – до журі в секції літературної творчості та мистецтвознавства.

ФУФ УДПУ

У Конкурсі взяли участь учні Уманського, Корсунь-Шевченківського, Христинівського, Кам’янського, Чорнобаївського, Звенигородського, Городищенського та інших районів Черкаської області.

Викладачі кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання співпрацюють з МАН давно й постійно, причому, починаючи ще з початкових етапів Конкурсу. І приємно, що серед проконсультованих ними робіт є призові місця не лише на міському чи районному, але й на обласному етапах.

ФУФ УДПУ

Журі відзначило такі наукові роботи учнів шкіл м. Умань та Уманського району в секції «Фольклористика»: 1. «Особливості символіки колядкових пісень Уманщини, адресованих дівчині» (Лещенко М. В., ЗОШ № 14) – 2 місце. 2. «Материнський мелос Південно-Східного Поділля» (Крамна К. В., НВК – міська гімназія) – 2 місце. 3. «Фольклор історичної Уманщини у дослідженнях Хрисанфа Ящуржинського» (Байда Д. В., ЗОШ № 14) – 3 місце. 4. «Весілля у с. Косенівка Уманського району Черкаської області» (Бучак В. А., Косенівський НВК І-ІІІ ст.) – 3 місце. 5. «Примовки у фольклорному просторі жителів села Козаче Христинівського району Черкаської області» (Качан В. С., Малосевастянівська ЗОШ) – 3 місце.

Принагідно зауважимо, що названі учні ще до Конкурсу наукових робіт МАН у Черкасах здобули перемогу в регіональному конкурсі з українознавства, який проводила кафедра української літератури, українознавства та методик їх навчання 8 грудня 2016 року.

ФУФ УДПУ

Тож бажаємо на майбутнє і викладачам кафедри, й учням плідної співпраці у здійсненні регіональних досліджень і написанні наукових робіт з української літератури, літературної творчості, мистецтвознавства й фольклористики.