07.12.2015 Друк Друк

Польський культурно-освітній центр

2007 року між Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини та  Європейським колегіумом в м. Гнєзно (Польща) була підписана угода про створення і спільну координацію діяльності Польського культурно-освітнього центру. Наш центр створений в першу чергу для студентів і руками студентів.

Польський культурно-освітній центр координує різні міжнародні освітні і наукові проекти (наукові стажування викладачів, аспірантів, участь студентів у міжнародних польсько-українських молодіжних обмінах, міжнародних полоністичних літніх школах тощо). Допомагаємо з оформленням грантових паперів та візових документів для наших співробітників. За час існування Польського центру більше чотирьохсот викладачів, студентів, аспірантів нашого університету брали участь у різноманітних проектах і програмах  в Польщі. 14 студентів успішно закінчили магістратуру в Європейському колегіумі в м. Гнєзно за спеціальністю «Європейська комунікація». Деякі з них продовжують навчання в докторантурі.

Польський культурно-освітній центр УДПУ

Зараз 10 студентів УДПУ навчаються за програмою подвійного диплому в магістратурі Вищої менеджерської школи в м. Легніца (Польща).Ось уже другий рік успішно діє програма обміну студентами УДПУ та Вищої школи професійної освіти в м. Лєшно, де студенти з Польщі навчаються протягом семестру в Умані, а студенти УДПУ – в Лєшно.

Завдяки діяльності центру в УДПУ з 2008 року успішно функціонує спеціальність «українська мова і література та польська мова», на якій нині навчається 40 студентів. Надзвичайно важливу місію на теренах навчання і популяризації польської мови і культури в Україні виконує викладач польської мови пані Вєслава Свєрщ. Пані Вєслава фахівець з Польщі і їй дуже подобається як наші студенти опановують польську мову і літературу.

Польський культурно-освітній центр УДПУ

Польський культурно-освітній центр є ресурсним, оскільки тут є література з усіх галузей наукового знання. Зібрати цю навчальну та навчально-методичну літературу нам вдалося за допомогою громад польських поріднених міст Гнєзно та Ланьцута, партнерських університетів у Варшаві, Ченстохово, Познані та інших містах.На базі центру функціонує Колегіум міжінституційних індивідуальних гуманітарних студій. Програма МІГуС є спробою відходу від традиційної форми навчання і є формою міждисциплінарного характеру сучасних наукових досліджень. Студенти, які завершили навчання в МІГуСі, окрім державного диплома по закінченню власного факультету, отримують сертифікат про всі додаткові зараховані курси. В 2012 році студентки Заболотна Єлизавета (факультет іноземної філології), Воронкова Ірина (факультет української філології), Ярцун Юлія та Кулик Ірина (історичний факультет) – отримали сертифікати про успішне завершення навчання в Колегіумі міжінституційних індивідуальних гуманітарних студій.

Два рази на місяць в Польському культурно-освітньому центрі діє кінолекторій, де студенти мають змогу переглянути фільми польських творців. Це чудовий спосіб більш глибшого пізнання культури польського народу.